Blog > Komentarze do wpisu

ZAIKS

Jak to jest z tą opłatą dla ZAIKS'u? Ja tam bym wesele podciągnęła pod paragraf 2 artykułu 23:

 

Oddział 3: Dozwolony użytek chronionych utworów

Art. 23.
1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektonicznourbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.
2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.
 

 

sobota, 09 maja 2009, shi-ann

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: ty_grynio, 92.251.190.*
2009/07/31 16:15:44
wiele dyskusji na ten temat jest w internecie. Moj DJ powiedzial jedno. Jak powiem ze gram za darmo w ramach prezentu, nikt nie moze nic zrobic. A Zaiks bierze rozne oplaty, jednym mowia ze maja placic od ilosci gosci, inni ryczalt itd. A zadna kasa z ZAiKSu nie wplywa na konta artystow pomimo wszystko.
statystyka