wtorek, 31 marca 2009

Tym razem dwa cuda, które w swojej ofercie ma Yes. Jak to z cudami bywa - cena zaporowa (pierwsze zdjęcie):

 

 

Model '807', '808' cena: 5998 PLN


 

Model  '263' cena: 2098 PLN

niedziela, 29 marca 2009

Wszystkie linki do inspiracji i pomysłów, dotyczących stojaków na winietki, które już pokazałam na blogu znadjują się tu. A teraz kolejna propozycja:

stojak na winietki 

 stojak na winietki 

 

sobota, 28 marca 2009

Według wcześniejszych założeń postanowiłam załatwić je w marcu.

Najpierw pojechałam do Zgierza po akt urodzenia (jest konieczny, gdy bierze się ślub w innej miejscowości niż ta w której się urodziliśmy). Akt urodzenia kosztuje 22,- i dostałam go od ręki.  Następnie udałam się po świadectwo chrztu - koszt 15,- również dostałam go od razu. Mimo, że do bierzmowania podchodziłam w innym kościele, adnotacja o tym była w parafii, w której byłam chrzczona. Mój narzeczony nie go potrzebował ponieważ ślub bierzemy w jego dawnej parafii - tam są orginały jego papierów. Zezwolenie na ślub w innej parafii. Parafie, do których należymy ustalane są według miejsca zamieszkania nie zameldowania (logiczne, ale myślałam że jest odwrotnie). W związku z tym, że mieszkamy razem należymy do jednej parafii i potrzebowaliśmy tylko jednego zezwolenia. To dobrze, bo takie zezwolenie kosztowało nas 50,-. Również jest wydawane od ręki. W trakcie załatwiania formalności kościelnych nigdzie nie spotkałam się z "co łaska", trafiałam zawsze na ustalony cennik. Został nam jeszcze protokół przedślubny oraz zapowiedzi.

Do podpisania protokołu przedślubnego potrzebne jest zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego o braku przyczyn wykluczających zawarcie małżeństwa. Do tego właśnie potrzebowałam aktu urodzenia. Koszt zaświadczenia 84,- czas oczekiwania: tydzień!

W kancelarii parafialnej dowiedzieliśmy się, że spotkania dla narzeczonych w poradni przedmałżeńskiej nie są obowiązkowe. Ostateczną decyzję ma podjąć ksiądz, który udziela nam ślubu. 

Nauki przedmałżeńskie oboje mieliśmy już wcześniej.

2 kwietnia odbieramy zaświadczenie z USC, następnego dnia podpisujemy protokół przedślubny :-) 

 

piątek, 27 marca 2009

Bardzo mi się podoba (hehe, ale nie bardziej niż ta, którą wybrałam). Na tą zdecydowałabym się na pewno gdybym do ślubu szła z brzuszkiem.

suknia dla cieżarnej 

czwartek, 26 marca 2009

Zdjęcia ślubne są doskonałą okazją do wykazania umiejętności obróbki graficznej. Na forach toczą się gorące dyskusje czy retuszować siebie na zdjęciach cz też nie. 

W linku poniżej znajdziecie zdjęcia przed i po. Wystarczy najechać myszką na zdjęcie i chwilę poczekać. Ciekawa jestem co o tym myślicie:

http://www.pureimage.info/gallery.htm 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
statystyka